ETNOPOLSKA 2021

ETNOPOLSKA 2021

W Centrum Aktywności Lokalnej w Kluczborku ( kino Bajka) w miesiącach czerwiec/maj trwał cykl twórczych warsztatów pn. „W poszukiwaniu kwiatu paproci – tradycje i zwyczaje ludowe”. Projekt był współfinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2021”.

Podczas zajęć, wszyscy – dorośli, dzieci, całe rodziny, tworzyli etno biżuterie z miedzi, kosze, wianki wiklinowe, naczynia i akcesoria gliniane, kwietniki i zdobienia z makramowe.

Punktem kulminacyjnym projektu była Noc Świętojańska, spotkanie – zabawa łączące w sobie zarówno elementy obrzędów słowiańskich, jak i rodzimego folkloru.

W ostatnim dniu warsztatów 19.06 zostały zaprezentowane prace, powstałe w czasie warsztatów oraz te stworzone w trackie spotkania. W gospodarstwie agroturystycznym „ Stodoła” w Bogdańczowicach na wszystkich uczestników czekało ognisko, regionalne potrawy do skosztowania, plenerowy wypał naczyń glinianych muzyka w wykonaniu polskiego zespołu folklorystycznego Kapela Brodów oraz pokaz tańca. Każdy mógł poczuć się jak podczas prawdziwych tradycyjnych, niestety szybko zapomnianych, słowiańskich obrzędów Nocy Świętojańskiej. Elementem kończącym magiczną noc był zaplanowany spektakl Ognia i Wody.

 

Poprzedni AMATORZY

2 komentarze

  • 14 września 2023

    Your article gave me a lot of inspiration, I hope you can explain your point of view in more detail, because I have some doubts, thank you.

Dodasz swój komentarz?

Kino Bajka Kluczbork
ul. Pułaskiego 3 46-200 Kluczbork
Godziny otwarcia:
Na godzinę przed każdym seansem

Kino Bajka

Znajdź Nas

Centrum Aktywności Lokalnej © 2021. Wszelkie Prawa Zastrzeżone | Wykonanie strony: Kamil Rzeźnik

Skip to content