Jest to jedyne w swoim rodzaju hybrydowe połączenie tradycyjnego klasycznego koncertu z … koncertem życzeń.
Kino Bajka na ten jeden wieczór stanie się miejscem, gdzie to właśnie publiczność zgromadzona na koncercie podzielona na obóz klasyczny i rozrywkowy zadecyduje o tym, w jakim kształcie i brzmieniu odbędzie się koncert i co wykonywać będą Artyści
Do wzięcia udziału zaproszeni zostali artyści związani lokalnie z naszym
regionem – Opolszczyzną:
Natalia Świerc
-mezzosopran
Pochodzi z Żędowic (woj. opolskie). Absolwentka PSM II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu, w klasie śpiewu Rafała Żurakowskiego. Obecnie studentka II roku, studiów magisterskich w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie śpiewu dr Doroty Wójcik. Swój kunszt wokalny doskonaliła w czasie kursów mistrzowskich z wieloma wspaniałymi śpiewakami, m.in., z wybitną polską mezzosopranistką – Agnieszką Rehlis, prof. dr hab. Piotrem Łykowskim , prof. Ingrid Kremling- Domanski, prof. Jeremy Silver , prof. Ulrike Sonntag i Olgą Pasiecznik.
Piotr Lempa
– bas
pomysłodawca Dobrodzien Classic Festival. Urodził się i wychował w Dobrodzieniu a ścieżki zawodowej kariery
zaprowadziły go na wielkie sceny światowe od Nowego Jorku przez Londyn i Paryż po Zurych, z którym jest związany od 5 sezonów.
Tomasz Tracz
-tenor
Odnoszący sukcesy w wielu teatrach operowych w Europie. Z naszym rejonem jest on związany poprzez Operę Śląską w Bytomiu, gdzie świętował tryumfy kreując role Lorda Buclaw w Łucji z Lamermoor oraz Prunier w La Rondine Giacomo Pucciniego.
Larisa Czaban
– Pianistka, kameralistka
Ukończyła z wyróżnieniem Akademie Muzyczną im. S. Prokofiewa w Doniecku (Ukraina).Od 1998 roku jest związana z Operą Śląską w Bytomiu jako korepetytor solistów.Wielokrotnie towarzyszyła śpiewakom w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach. Dokonała wielu nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji. Jest członkinią Ukraińskiego Stowarzyszenia Pianistów – Laureatów Międzynarodowych Konkursów. W swoim repertuarze posiada ponad 60 dzieł operowych, operetkowych, musicalowych (wyciągi fortepianowe) oraz liczne utwory kameralne.
Tomasz Podsiadły.
– konferansjer
Absolwent, Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej. Związany z gdyńskimi scenami Teatru Miejskiego, Teatru Muzycznego a także gdyńskiego Centrum Kultury. To właśnie tam odkrył, że reżyseria daje mu wiele satysfakcji i spełnienia. Pokłosiem zmiany teatralnego frontu były: „Balladyna”, „O co biega ?”, „W małym dworku” czy „Sonata Belzebuba” w Gdyni a także spektakle na gdańskiej scenie operowej, takie jak „Madama Butterfly”, „Poławiacze pereł” czy „Rigoletto”. Dziś mówi o sobie: „Z wykształcenia jestem aktorem, jednak czuję się przede wszystkim reżyserem. Także praca z mikrofonem i możliwość bezpośredniego kontaktu z publicznością jako konferansjer daje mi wiele radości. To jest to, w czym czuję się najlepiej.”